Türkiye’nin ilk cam ithalatıyla yeni bir devir başlattık!

Kurucumuz Sabri Aslan, 1986 yılında Kartal Metal adıyla ülkemizin ilk cam ithalatını gerçekleştiren isimdir. Ülkemize yepyeni bir ticaret vizyonu kazandıran bu ticaret, Sabri Aslan’ın özverili çalışmasıyla daha da büyüdü ve şirket yoluna, 1992 yılında yaptığı isim değişikliğiyle Artek Metal olarak devam etmeye başladı.

İlk kez Bulgaristan’la başlayan cam ithalatımız bugün, ailemizin diğer fertlerinin de desteğiyle Rusya’dan Hindistan’a, Çin’den Belçika’ya kadar Orta Doğu, Uzak Doğu ve Avrupa’nın birçok ülkesine yayılmış durumdadır.

Gücümüze güç katarak ilerliyoruz!

Bugün sektöründe Türkiye’nin en güvenilir, gelen taleplere hızla cevap verebilen şirketi olabilmemiz, şimdiye kadar atılan doğru adımların bir sonucudur. İştiraklerimizden proje şirketi Aslı Cam ve cam işleme şirketi olan Dost Cam ile hizmet kapasitemizi ve çeşitliliğimizi her geçen gün geliştirmeye devam ediyoruz.

Gebze’de bulunan 22.000 metrekarelik depo alanı ve zengin cam stoğumuz sayesinde inşaat sektöründen, ev içi dekoratif cam kaplamalarına, otomotiv sektöründen  beyaz eşya sektörüne kadar birçok alanda cam tedariki sağlıyor, ülkemizin her bölgesine hızlı ve kaliteli hizmet vermek için 7/24 çalışan ailemizle gurur duyuyoruz.

Sektöre yön vermeye devam!

2 iş ortağı fabrikamız ve yaklaşık 200 çalışanımız ile bugün yurt içi ve yurt dışına yılda 80.000 tonluk cam ticareti kapasitemiz ile Türkiye’nin en büyük ithalatçı ve cam işleyicilerinden biriyiz. İşini severek yapan ekibimiz, sektördeki 30 yılı aşkın tecrübemiz ve müşterilerimizle güven üzerine kurulu sarsılmaz ticari ilişkilerimizle, Türkiye’de cam sektörüne yön vermeye devam ediyoruz.

Artek Cam olarak, sadece cam ithalatı ile sınırlı kalmıyor; ihracat hizmeti de veriyoruz. Artek Cam isminin gücünü ve iş hacmini kullanarak getirttiğimiz işlerini büyütmek isteyen küçük ve orta ölçekli firmalarla çalışarak, ticarete farklı bir soluk getiriyoruz.

Birçok şirketin depolama alanı ihtiyacına çözüm olan, son teknolojiyle dizayn edilmiş, ferah ve geniş depomuzla, ülkemizin ticaretteki kalitesini daha da sağlamlaştırmasına katkıda bulunuyoruz.

Vizyon

Müşterilerimizin tüm ihtiyaçlarını karşılarken hızlı ve güvenilir olmak; dünya trendlerini takip ederek, ülkemizin cam ihtiyacına zengin ve yenilikçi çözümler sunan lider firması haline gelmek.

Misyon

Cam sektöründe yaratmayı başardığımız güvenilir ve samimi firma konumumuzu koruyarak, müşteri memnuniyetini ön planda tutmak; kaliteli ürün ve hizmet anlayışına süreklilik kazandırmak. 

Ekibimiz

Ekibimize ve yaptığımız işe güveniyoruz!

Araştırmayı seven, yeniliklere açık, dünyadaki teknolojileri yakından takip eden, insani ve ticari ilişkilerinde başarılı, alanında deneyimli uzmanlardan oluşan büyük bir aileyiz.

Yönetim kurulu üyelerimizden depo sorumlularımıza, muhasebe uzmanlarımızdan pazarlama ve ithalat sorumlularımıza kadar yaklaşık 200 kişilik bir ekibiz.

Türkiye’nin örnek firmasıyız!

Ülkemizi zengin cam çeşitleriyle tanıştıran ilk firma olmamız sebebiyle ülke pazarına yön vermenin sorumlulukları ve gelecek nesillere aktardığımız ticari yaklaşım sayesinde ülke ticaretinde birçok firmaya örnek olan bir şirketiz.

Bugün geldiğimiz bu noktayı; kurucumuz Sabri Aslan başta olmak üzere, şu an bizlere değer katan ve geçmiş dönemlerde katmış, ticareti sanata dönüştürmeyi başarmış tüm çalışanlarımıza borçluyuz.